Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodlužování vlasů - Keratin

Keratin

je metoda, která nabyla největšího rozmachu v naší zemi. Důvodem byly velmi nízké pořizovací náklady vybavení, snadná aplikace a dobrý marketing velkých studií, které tuto metodu proslavily pomocí mnoha celebrit.

Keratin se aplikuje tepelným zpracováním vlastního keratinu. Ten se nabere na keratinové zahřívací kleště (cca 180st.= méně než žehlička na vlasy) a pramínek vlasů se na konci spojí. Připojení na vlasy se provádí opět zahřátím keratinu stejnými kleštěmi a vtavením na Vaše "živé" vlasy. Spoj je prakticky nejmenší (nejtenší) z ostatních metod. Keratin je jedna látka, ale výrobci přidávají různé příměsi a tím vznikají různé kvality Keratinu na prodlužování vlasů. Po delších testech se jeví velmi dobře německý Keratin  - ceny nejsou až natolik různé, aby ovlivnily výslednou cenu účesu a vlastnosti Keratinu jsou určující pro kvalitu spoje a jeho trvanlivost.

Také se aplikuje i "keratin za studena" - s využitím elektricko-ultrazvukového impulzu. Keratin se rozpustí sice studenými kleštěmi, ale vlastní Keratin je stejně prohříván  - avšak jinou fyzikální cestou.

Rozebírání spoje keratinového vlasového pramínku se provádí několika způsoby. Nejjednodušší  - ale zcela jistě velmi diskutabilní  - je způsob násilného mechanického drcení slepu. Spoj se sice ihned uvolní, ale dojde k poškození pramínku a je relativně možné i povrchově poškodit Vaše vlastní vlasy. Další možnost je zahřátí spoje keratinovými kleštěmi a stažení pramínku. Ten může zůstat ve velmi dobrém stavu a při zručnosti sejmutí nemusí být nutné jej opravovat nebo dokonce zkracovat.  Je to jednoduchá metoda i když pravděpodobně mírně zdlouhavější. Chemické rozpouštění keratinu je poslední možnost, kde je ale zase obtížnější úplné odstranění veškerého i rozpuštěného keratinu.

Námi používaný a doporučovaný keratin je Keratin profesional, protože je trvanlivější, umožňuje opakované použití a nemá problémy v oblastech s vysokou teplotou (přímořské oblasti, sauny, solárium, fénování apod.). Zůstává stejnoměrně tvrdý "nejžvýkačkovatí" a velmi dobře drží.

Tento typ Keratinu má vyšší bod tavení a vyžaduje proto kvalitní kleště s minimální teplotou 180oC a důslednější protavení spoje do pramínků vlasů zákaznice. Pokud nedojde k důkladnému protavení keratinového spoje a pramene, může docházet k častějšímu sjíždění spojů. To je identifikovatelné tak, že ve staženém spoji je znatelný otvor (dutina). Spoj tak nebyl protaven, ale pouze "obalil" pramínek vlasů zákaznice.

Další zajímavé informace o Keratinu

Prodlužování vlasů - Ring