Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodlužování vlasů - metody

 

Prodlužování a zahušťování vlasů - se provádí mnoha způsoby jejichž společným cílem je nastavit původní vlasy, prodloužit je a zahustit. Provádí se to pomocí pramínků vlasů, vlasových pásků nebo vlasových třásní, které se napojují co nejblíže hlavy. Při napojení se dbá na druh účesu, kvalitu původních vlasů, jejich množství apod. Podle toho kadeřnice zvolí umístění a množství vlasovych produktů. Při kvalitní práci není většina spojů nijak znatelná. 

Původní vlasy rostou dále a tím se posunují vlasové spoje. Po 2-3 měsících je nutno pramínky sundat a nasadit je zpět na vlasy opět až k hlavě. Pokud se tak neučiní, mohou být časem spoje ve vlasech viditelné, vlasy se zacuchávají a komplikuje se úprava účesu.

 

Vlasové pramínky na prodlužování PoPa


ObrazekPro dosažení skvělého účesu je nutno spojit řadu ovlivňujících faktorů. Úplným základem jsou perfektně připravené pramínky vlasů. Základem je to, aby byly správně srovnány = nesmí dojít k otočení žádného vlasu o 180st. Organická vrstva na povrchu každého vlasu se nazývá kutikula a tvoří jí jemné šupinky. Vlasy ve stejné orientaci volně splývají. Pokud se ve vlasech objeví pár vlasů otočených - šupinky o sebe zachytávají a vlasy se zacuchávají a jsou velmi těžko rozčesatelné. Dále větší rozdíly kutikuly vlastních a dodaných vlasů mohou také způsobit cuchání vlasů, ale to je jev spíše vyjímečný.

Příprava vlasových pramínků je velmi zodpovědná i náročná činnost.  Krátké vlasy musí být z pramínků při výrobě odstraněny = cca 0 - 20cm). Velmi důležitý je spoj konce vlasového pramínku, který musí odolat i několikaměsíčnímu používání, sundavání a zpětnému napojování.

Námi připravené vlasové pramínky PoPa nemají v celém objemu výroby měřitelnou poruchovost – pokud jsou napojené správným postupem.

Příprava pramínků PoPa: Vlasy středoevropské odebíráme od několika zahraničních velmi kvalitních dodavatelů, ale ze 70% jsou z našich výkupů. 

 

Prodlužování vlasů - Keratin

Při přípravě vlasových pramínků se aplikuje v místě spoje malé množství keratinu pomocí tavících kleští. Spoj může být plochý nebo tvarován do "U". Kadeřnice si určí rozmístění pramínků a vybere první váš vlasový pramínek, na který navlékne ochranné kolečko. Poté přiloží nový pramínek blízko hlavy a pomocí tavicích kleští protaví keratinový spoj do vašich vlasů. Před zatuhnutím spoje jej prsty vytvaruje do ideálního tvaru. Stejný postup se opakuje u všech pramínků. Zakládáme si na pověsti, že naše spoje jsou velmi malé, úhledné, pevné a diskrétní.

Při práci je velmi důležité nejen rozvržení počtu řad a množství pramínků, ale také i množství vašich vlasů, které pro spoj používá. Kvalita spoje je závislá na pečlivém protavení spoje i jeho dotvarování.

Teplota tavících kleští se pohybuje od 150 do 200o, což je přibližně teplota žehličky na vlasy.

Vlastní keratin je základní látka, ale výrobci přidávají různé příměsi a tím vznikají různé kvality keratinu na prodlužování vlasů. Keratin s horšími vlastnostmi může měknout např. v sauně nebo na ostrém slunci, nebo naopak je velmi tvrdý a těžko se uvolňuje a odstraňuje. Méně kvalitní keratin vyžaduje, aby se použilo větší množství na spoj a tím se spoje zvětšují. Po delších testech jsme se rozhodli vyrábět vlastní keratin, který spojuje nejlepší vlastnosti různých surovin na jeho výrobu.

Odstranění pramínků se provádí několika způsoby, ale po dlouhodobých zkušenostech a výběru správných kleští jsme si vybrali nejjednodušší, nejrychlejší a nejšetrnější metodu = za studena pomačkáním speciálními kleštěmi. Pro tento postup je nezbytně nutné používat opravdu speciální kleště, které nemají ostré hrany a zoubky, a nezpůsobují žádné poškození vašich vlasů. Pokud zůstanou na "živých" vlasech zbytky keratinu, používáme Odstraňovač keratinu.

Tato metoda je středem řady diskuzí a je mnohdy kritizována. Vzhledem k naší snaze o nejvyšší kvalitu práce můžeme zodpovědně prohlásit, že metoda Keratin rozhodně nepatří mezi "nešetrné" metody - pouze existuje řada "nešetrných rukou", které pověst této metody značně poškozují neznalostí techniky, nedůkladností při tavení a nešetrností při odstraňování.

 

Prodlužování vlasů - Ring

je metoda je za studena. Prodlužování vlasů metodou ring se provádí pomocí kovových kroužků o max. velikosti 4,5 mm v požadované barvě, které se navléknou na Váš pramínek vlasů a společně s prodlužovaným pramínkem vlasů se stlačí speciálními kleštičkami. Při obnově nebo posunutí prodloužených vlasů se opět spoje (kovové kroužky - ring) stlačí speciálními kleštičkami v protisměru a dojde k uvolnění kroužku i s přidaným pramínkem vlasů. Po rozčesání přírodních vlasů a úpravě prodlužovaných vlasů se opět prodlužované vlasy upevní k Vaším vlasům. Tato metoda není vhodná pro jemné vlasy !!!  Tato metoda je používána ve většině případů pro rychlou obnovu účesu. Bohužel z kroužků během pár týdnu odpadává silikon a zůstává na spoji samotný kov, který vlasy poškozuje a přeřezává. Tuto metodu nepoužíváme a z těchto důvodů nebývá rozšířená v jiných salonech.

 

Obrazek